foceni miminek

Focení miminek, novorozenecké foto

Jedna z nejčastějších vět, kterou slýchám od maminek fotografovaných dětí, je lítost, že nestihly své děti vyfotografovat jako malé miminko…

Narození miminka patří jistě k nejkrásnějším okamžikům života každé rodiny, který by zcela určitě měl být zdokumentován. I když máte po návratu z porodnice pocit, že vše je jeden rychle točící se kolotoč povinností, zkuste se na malý okamžik zastavit a vyhradit si chvilku na nafocení vašeho miminka. Garantuji, že nebudete litovat vynaloženého času a za pár let, až Vaše dítko vyroste, pro vás budou tyto fotografie cenným pokladem.

Kdy začít s focením miminek?

Novorozená miminka se fotí ideálně mezi 5. a 14. dnem života, kdy jsou ještě hodně spavá a spolupráce během focení bývá bezproblémová. Focení novorozenců a miminek probíhá v naprosté většině v interiéru, miminkovské focení v exteriéru je možné pouze v létě za velmi příznivého počasí. Náš ateliér je plně vybaven nejen různými rekvizitami a doplňky na focení, ale též kvalitním zázemím pro potřeby miminka - přebalovací pult, ohřívačka lahviček, lehátko…
Pokud se přece jen na cestování s tak malým miminkem necítíte a raději byste zůstali v klidu a bezpečí vašeho domova, ráda přijedu za vámi a focení může probíhat u vás doma.

Jak focení probíhá a na co se připravit?

focení miminek

Celé focení novorozeňátek je podřazeno potřebám miminka, délka focení se tedy odvíjí od potřeb dítěte. Novorozeňátka se fotografují spící, je tedy žádoucí pokusit se během cesty udržet miminko v bdělém stavu, pokud se to ale nepovede, nedělejte si z toho těžkou hlavu. Auto je totiž spolehlivý uspávací prostředek a většina miminek přijíždí spící :) Po příjezdu do ateliéru, popřípadě k vám, si upřesníme představy o tom, jak by fotografie měly vypadat, miminko v případě potřeby nakrmíte, vysvléknete a ukolíbáme ke spánku. Když miminko usne, začíná samotné focení, které, pokud je třeba, prokládáme kojícími či přebalovacími přestávkami.

Co si vzít s sebou na focení Vašeho miminka:

Pro miminko si stačí přibalit několik látkových plen a jídlo, na focení nepotřebujete nic, všechny doplňky máme v ateliéru, popřípadě vezmu s sebou k vám. Jestliže však máte nějaké zcela atypické představy či přání a nějaké vlastní doplňky, se kterými byste chtěli miminko vyfotit, pokusíme se společně váš nápad realizovat.
Například jednou přijela maminka s miminkem, boxerskými trenkami a boxerskými rukavicemi a přála si nafotit sérii snímků pro tatínka, který se věnuje boxu - velmi nezvyklé spojení, ale myslím, že výsledné fotografie vypadají velice zdařile:-).
Pokud si budete přát nafotit i společné snímky, je pro vás vhodné černé nebo bílé tričko či svetr.

focení miminek

Ještě rada na závěr: na novorozenecké focení se objednávejte včas, ideálně ještě před samotným porodem. Přestože se v případech novorozeňátek snažím vyjít maximálně vstříc a najít společný termín, při pozdní objednávce již nemůžu zaručit, že bude volné místo.

Jste zde: Bambifoto :: Focení miminek

O nás

Jsme rodinný ateliér s kvalitním zázemím. Naší specializací je focení miminek, dětí a rodinné fotografie. Fotíme v příjemném prostředí se spoustou rekvizit a doplňků. Naší velkou devizou oproti velkým fotoateliérům je především osobní a vstřícný přístup. Sami dobře víme, že děti mají svou hlavu a ne vždy chtějí dělat to, co by si přáli dospělí. Na focení dětí či miminek si proto vyhrazujeme dostatečné množství času. Jen v příjemné atmosféře mohou vzniknout jedinečné fotografie.

Kontakty

Bambifoto.cz - Tamara Bujňáková
U Lesa 329, 252 26 Třebotov

+ 420 777 205 203

info@bambifoto.cz

Sledujte nás

bg facebook bg google